یک وب‌سایت دانلود، پربازدید ترین وب‌ سایت است

برای ارائه پاسخ سازمان‌یافته به نیازهای دانلودی افراد، طراحی سایت‌ های تخصصی تحت عنوان سایت‌های دانلود ایجاد شدند. این سایت‌ها به دلیل ارائه لینک‌های دانلود پرسرعت و امکان دسترسی به آن‌ها از طریق موتورهای جستجو، جز پربازدیدترین وب‌سایت‌های اینترنت هستند و از این حیث در کنار وب‌سایت‌های خبری قرارگرفته‌اند.اگر علاقه‌مند باشید تا یک وب‌ سایت دانلود داشته باشید و از فرصت بازدیدکننده بالای وب‌سایت تان با انجام فعالیت‌هایی مانند تبلیغات بهره ببرید، می‌توانید یک وب‌ سایت داشته باشید.

اما طراحی وب‌ سایت شما کاملا متفاوت از دیگر وب سایت هایی است که تنها به ارائه محتوا می‌پردازند.محتوای وب‌سایت شما فایل های حجیم می‌باشد که در قالب لینک‌های دانلود در اختیار کاربران قرار می‌گیرد؛ بنابراین فضای لازم برای ذخیره‌سازی این فایل ها و سرعت دانلود کاربران در یک وب‌سایت دانلود از اهمیت بالایی برخوردار است.

علاوه بر موارد اشاره‌شده، وب‌سایت شما باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • ظاهر گرافیکی زیبا و جذاب برای کاربر
  • امکان ارائه فایل ها در قالب دسته‌بندی‌هایی مانند: نرم افزار، بازی، موسیقی، فیلم، آموزشی و… به همراه توضیحات
  • امکان قرار دادن تصاویر و ویدئوهای لازم جهت تکمیل محتواهای فایل ها در طراحی سایت
  • امکان قرار دادن آموزش لازم برای دانلود و استفاده از برخی فایل ها نظیر فایل های فشرده و یا نرم افزارها
  • امکان قرار دادن رمز و قفل بر روی فایل های خاص تحت عنوان دانلود ویژه و ارائه لینک‌های دانلود پس از فرایند ثبت‌نام و یا پرداخت اینترنتی وجه لازم که از آن با عنوان خرید فایل یا پرداخت به ازای دانلود یاد می‌شود.
  • امکان جستجو در طراحی وب‌ سایت
  • امکان پشتیبانی و ارتباط با کاربران
  • و…

 

با طراحی و مدیریت مناسب یک وب‌سایت دانلود، می‌توانید از فرصت‌های زیادی که عمدتا به دلیل بازدید بالای وب‌سایت تان است استفاده کنید. مواردی مانند فروشگاه‌های اینترنتی، فروش شارژ، تبلیغات و…اما همان طور که اشاره‌شده برای طراحی وب‌ سایت دانلود علاوه بر محتوا و فایل های دانلودی، باید بر روی مسائل فنی توجه بیشتری کرد چراکه این مسائل برای یک وب‌سایت دانلود اهمیت به‌مراتب بیشتری دارند.

رعایت اصول فنی در طراحی یک وب‌سایت دانلود

برای پربازدید شدن وب‌سایتتان، باید وب‌سایت شما برای کاربران شناخته‌شده باشد. کاربران اینترنتی باید بتوانند از طریق موتورهای جستجویی مانند گوگل به وب‌سایت شما دسترسی پیدا کنند. پس از جستجوی عبارتی مانند دانلود…، صدها سایت دانلود به کاربر پیشنهاد می‌شود، اما طراحی سایت شما می تواند در صفحه اول نتایج جستجو باشد. برای این کار باید موارد سئو در وب‌ سایت شما رعایت شده باشد و طراحی وب‌سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه باشد.

همچنین شما نیازمند فضای ذخیره‌سازی با حجم زیاد می‌باشد تا فایل هایتان را در آنجا قرار دهید و همچنین نیازمند ساختاری برای مدیریت فایل ها و ارائه لینک‌های دانلود به کاربران تان هستید.علاوه بر ارائه یک لینک دانلود، لینک دانلود شما باید پرسرعت باشد و سرعت دریافتی کاربر را محدود نکند چراکه این کار موجب نارضایتی کاربر و رفتن به وب‌سایت‌های مشابه می‌شود.

طراحی ریسپانسیو

موارد فنی دیگری نیز نظیر در دسترس‌پذیری، امنیت، طراحی ریسپانسیو و… در طراحی یک وب‌سایت دانلود خوب نیازند. برای دوری از این پیچیدگی‌ها پیشنهاد می‌شود تا کار طراحی وب‌سایت تان را به یک طراح ماهر و با تجربه بسپارید تا علاوه بر طراحی موارد و ساختارهای ظاهری مناسب، مسائل فنی را نیز به‌خوبی در طراحی سایت شما بگنجاند تا حاصل کار یک وب‌سایت دانلود باکیفیت برای کار داشته باشید.

برای طراحی سایت دانلود با ما تماس حاصل فرمایید.